Радіатори - це пристрій для розсіювання тепла в повітрі (випромінюванням і конвекцією), повітряний теплообмінник. За допомогою циркуляції води у внутрішніх трубах приладу відбувається обігрів приміщення.
За матеріалом виробництва радіатори опалення поділяють на:
► Алюмінієві радіатори (теплова потужність однієї секції приблизно 192 Вт і залежить від виробника, ширини і глибини самої секції; Максимальний робочий тиск - 16 атм). Вони мають високу теплову віддачу, досить швидко нагріваються. Підходять для автономних систем опалення. Найбільший недолік алюмінієвих батарей-це чутливість алюмінію до різкої зміни тиску в системі опалення. Тобто, ставити такі батареї в систему центрального опалення небажано. Ще одним недоліком є те, що вони чутливі до хімічного складу води в системі опалення. Не бажано ставити їх разом з котлами з мідним теплообмінником.
► Біметалічні радіатори (теплова потужність однієї секції приблизно 200 Вт і залежить від виробника, висоти і глибини секції; середній робочий тиск – до 35 атм). Вони складаються з внутрішнього сталевого сердечника, а зовні знаходиться» ребрення " з алюмінію. Застосовуються такі батареї в квартирах і офісах з центральним опаленням. Біметалічні радіатори дуже практичні (у них підвищена міцність і хімічна стійкість до теплоносія), легкі, з хорошими показниками тепловіддачі. До мінусів можна віднести той факт, що сердечник знижує тепловіддачу і, звичайно ж, висока ціна, вони одні з найбільш дорогих радіаторів на ринку.
► Сталеві радіатори (у зв'язку з тим, що такі радіатори не складаються з секцій, а як правило, виробляються вже готовим комплектом, то теплова потужність залежить від глибини, висоти і довжини радіатора – від 450 до 5700 Вт; Робочий тиск до 3 атм.)- це панель прямокутної форми: два сталевих листа, зварені між собою, з відштампованими каналами для теплоносія. Такі батареї рекомендують ставити в будинках з автономним опаленням. Недоліки-низький робочий тиск, чутливість до корозії і гідроударів. До плюсів відноситься той факт, що такі батареї мають маленьку глибину і велику площу нагрівання, відповідно, нагріваються швидше, і їм необхідна менша температура теплоносія для нагрівання. Також виробники не рекомендують встановлювати сталеві радіатори в місцях підвищеної вологості.
Відзначимо: при установці будь-яких радіаторів необхідно ставити запірну арматуру, що б оперативно відреагувати на аварійну ситуацію, а так само що б щоб уникнути корозії тримати радіатор постійно заповненим водою.